Průmysl a obchod

Nový zimní stadion v Českých Budějovicích oficiálně zahájil provoz

Přesně na den rok od slavnostního poklepání základního kamene oficiálně zahájil provoz nový zimní stadion v Českých Budějovicích. Hokejové centrum Jaroslava Pouzara stojí v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory. Využívat ho bude především mládež nebo rekreační sportovci.
„Podařila se nám věc, o kterou jsme dlouho usilovali. Důležité je, že tady můžeme nabídnout sportovní vyžití i pro děti ze sociálně slabších rodin,“ řekl novinářům bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Pouzar, který se na projektu za zhruba 150 miliónů korun podílel. Slavnostní otevření nového stadionu se konalo v den Pouzarových 61. narozenin.
Zkušební provoz hala zahájila v listopadu, kdy Pouzarův mládežnický klub Lvi České Budějovice začal v nových prostorách trénovat. Postupně v areálu začala fungovat restaurace a začíná výstavba pokojů. Budou je moci využívat týmy, které přijedou na stadion na soustředění.
Žádost o podporu výstavby haly z fondů Evropské unie podaná předloni neuspěla. Proto vedení projektu hledalo alternativní cestu pro financování. Pouzar uvedl, že stavba se financuje částečně z vlastních zdrojů, dále z úvěru a s podporou jiných subjektů.
zpráva ČTK