Průmysl a obchod

Nový závod Schiedel znatelně navyšuje výrobní kapacity společnosti

Nová výrobní hala v obci Okup Wielki

19. září byl slavnostně uveden do provozu nový výrobní závod společnosti Schiedel v polském Okupu. Nedaleko Lodže ve středním Polsku vyrostla v mezinárodním měřítku nejmodernější továrna na výrobu nerezových komínů, díky které získá pracovní příležitost až 250 nových zaměstnanců. Navíc se výrobní kapacita nerezových komínů společnosti Schiedel na evropském trhu navýší až 4násobně.

Událost celoevropského rozsahu

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila celá řada významných osobností, což dokládá důležitost nejen pro daný region, ale i v celoevropském měřítku. Přítomen byl například velvyslanec Spojených států Amerických v Polsku Mark Brzezinski, prezident Schiedel International Alessandro Cappellini a Thomas Casparie, výkonný ředitel společnosti BMI, předního výrobce plochých a šikmých střešních krytin a hydroizolačních řešení. Schiedel a BMI, patří do koncernu společnosti Standard Industries, se sídlem v New Yorku, který jako globální průmyslový hráč operuje v 80 zemích světa a zaměstnává více jak 20 000 lidí. 

“ Pro Schiedel je dnešek důležitým milníkem v cestě za udržitelnou budoucností, snížením provozní stopy a pokrytím poptávky po našich výrobcích v evropském prostoru. Chtěl bych v první řadě poděkovat kolegům, kteří tento projekt dotáhli ke zdárnému konci,“ řekl během ceremoniálu prezident Schiedel International Alessandro Cappellini.

Slavnostní události přihlíželo na 60 hostů, mezi nimiž byli členové místních samospráv a novináři včetně štábu polské státní televize. Všichni byli přizváni k prohlídce výrobního závodu nové generace, která se rozkládá na celkové ploše 49 000 m².

Výrobní komplex v polském Okupu se rozkládá na pozemku o rozloze 49000m². Na snímku vidíme nejen pohled na výrobní halu s administrativním zázemím, ale i parkovací plochy a retenční nádrž.

Výrobní komplex nové generace

Celý komplex byl navržen a zkonstruován s ohledem na udržitelnost. Fotovoltaické panely prozatím pokryjí 20% nároků na spotřebu elektřiny. Samotná hala je nadstandardně zateplena, aby se minimalizovaly náklady na vytápění. Vytápění objektu zabezpečují vysoce účinné kotle  na plyn. Na pozemku byla rovněž postavena retenční nádrž na dešťovou vodu o ploše 2000 m², která  bude částečně pokrývat spotřebu vody v areálu. Osvětlení je řešeno  inteligentním kontrolním systémem DALI, který reaguje na požadavky výroby a reguluje intenzitu světla v rámci jednotlivých výrobních sekcí. Navíc je denní světlo přiváděno do interiéru haly systémem střešních světlíků, které jednak zajistí přísun přirozeného světla a sníží náklady na osvětlení. Kancelářské prostory s velkými okny zajišťují dostatek přirozeného světla a zároveň jsou stíněny zalesněnou stěnou, což minimalizuje potřebu vytápění a chlazení. Součástí areálu je i 350 parkovacích míst se stojany na nabíjení elektromobilů a nechybí ani kryté prostory pro umístění jízdních kol.

Schiedel není v oblasti žádným nováčkem. Nedaleko Okupu se vyrábí energeticky účinné nerezové komíny a kouřovody již 15 let. Nový závod tak nemám problém se sháněním zkušených zaměstnanců, kteří budou tvořit páteřní sílu v novém závodě.

Slavnostního přestřihávání pásky se ujal americké velvyslanec v Polsku, Mark Brzezinski (čtvrtý zleva), Alessandro Cappellini( druhý zleva)  a Thomas Casparie (třetí zprava)

Schiedel v mezinárodním kontextu

Schiedel je předním výrobcem komínových systémů, krbových vložek a větracích zařízení. 

S více jak 75 lety zkušeností nabízí inovativní a spolehlivé produkty. Schiedel je nezávislou  obchodní společností v rámci korporátní skupiny a globální průmyslové společnosti Standard Industries, pod jejímiž křídly je celá řada dalších subjektů: GAF, BMI Group, Siplast a SGI.