Průmysl a obchod

Nová spárovací malta Cemix je na fasádě Krajské nemocnice Tomáše Bati

Město Zlín je v českém i evropském kontextu výjimečné svou funkcionalistickou, resp. „baťovskou“, architekturou a mezi jeho skvosty patří i Krajská nemocnice Tomáše Bati. Jednotlivé pavilony zlínské nemocnice procházejí postupnou modernizací, která je samozřejmě podmíněná zachováním typického vzhledu fasády za použití obkladových prvků z cihelných pásků v kombinaci se zateplením objektu.

Nová spárovací malta Cemix je na fasádě Krajské nemocnice Tomáše BatiNová spárovací malta Cemix je na fasádě Krajské nemocnice Tomáše Bati

V květnu letošního roku byla dokončena rekonstrukce pavilonu č. 23 pod taktovkou Pozemního stavitelství Zlín, a. s. Realizační firma přitom vsadila na výrobky a systémy společnosti LB Cemix: na certifikovaný zateplovací systém ETICS Cemix THERM K a Cemix Spárovací maltu pro lícové zdivo 10.

Cemix Spárovací malta pro lícové zdivo 10Cemix THERM K je určen pro objekty obložené keramickými prvky, na něj byly lepeny cihelné pásky typu ALTEK. Pro spárování pásků využila firma letošní inovaci Cemix Spárovací maltu pro lícové zdivo 10. Tato spárovací malta byla modifikována tak, aby bezpečně vyplnila spáry i mezi velmi nasákavými typy obkladových prvků, kam se řadí právě použité cihelné pásky. Kromě cihelných pásků je nová spárovací malta vhodná pro klinkery, různé typy vápenopískových či betonových zdicích prvků. Malta má jemnozrnnou strukturu a nezpůsobuje výkvěty.

podle podkladů společnosti LB Cemix