Průmysl a obchod

Malajsijská společnost MFE Formwork Technology je nyní součástí společnosti Doka

Společnost Doka, jeden z předních světových dodavatelů bednění a lešení, spojuje své síly s malajsijskou společností MFE Formwork Technology, lídrem na trhu monolitického hliníkového bednění. Společnosti Doka a MFE jsou nyní významnými hráči v asijsko-pacifickém regionu. Pro zákazníky to znamená inovativní řešení z jednoho zdroje.

Touto akvizicí dosáhla společnost Doka dalšího důležitého milníku ve svém strategickém plánu růstu a posílila svou pozici v jihovýchodním asijsko-pacifickém regionu, který je vedle Severní Ameriky důležitým růstovým trhem.

Robert Hauser, generální ředitel společnosti Doka GmbH, uvedl:„Jsem velmi potěšen, že mohu konečně oznámit, že se společnost MFE stala součástí společnosti Doka, a tím i součástí globální skupiny Umdasch. Již mnoho let nás pojí obchodní partnerství, které nyní posouváme na další úroveň. MFE je zkušená společnost s velkými odbornými znalostmi a nejmodernějšími výrobními zařízeními. Její inovativní a vysoce kvalitní výrobky jsou zákazníky vysoce ceněny.“

Centrála MFE

Dokonalé doplnění produktového portfolia a globální dosah

Společnost MFE byla založena v roce 1991 a stala se světovou jedničkou v oblasti monolitického hliníkového bednění. Použití monolitického bednění MFE umožňuje vytvářet prvky, jako jsou stropy a stěny, v jediném odlitku, čímž vzniká pevná konstrukce bez spár. Tato technika je vhodná zejména pro projekty s méně složitými a opakujícími se geometrickými požadavky. Společnost se sídlem v Malajsii a s více než 2 200 zaměstnanci se etablovala jako spolehlivý partner pro efektivní stavební projekty a určuje standardy ve stavebnictví. Společnost Doka je naproti tomu specialistou na ocelové bednění v kombinaci se dřevem a vyniká svými řešeními v oblasti velkého stavebnictví, například při výstavbě výškových budov, infrastruktury nebo elektráren.

„Spojením sil vytváříme pro naše zákazníky jedinečné portfolio bednění na jednom místě. Díky tomu, že máme po ruce správné řešení bednění pro každý projekt jakékoli velikosti, můžeme nyní ještě lépe reagovat na potřeby našich zákazníků. Navíc nabízíme řešení, bednění, bezpečnostní prvy i lešení z jednoho zdroje, což pro naše zákazníky přináší výraznou přidanou hodnotu,“ uvádí Robert Hauser.

Na druhou stranu společnost MFE získává silného spojence, protože Doka má rozsáhlou celosvětovou prodejní síť a působí ve více než 60 zemích s více než 170 pobočkami. „Dnešní den představuje důležitý milník v naší historii. Jsme rádi, že se můžeme připojit k rodině Doka, což nám otevírá nové obzory spolupráce a zvyšuje naši schopnost oslovit širší publikum po celém světě. Těšíme se na využití našich společných silných stránek a odborných znalostí k rozvoji inovací a poskytování jedinečných řešení našim zákazníkům po celém světě,“ říká Jim Robinson, předseda představenstva skupiny MFE.

Spojení pro úspěšná a ekonomická řešení

Pro společnost Doka to není první podobné spojení v poslední době. V nedávné době se například propojila s americkou společností AT-PAC, renomovaným dodavatelem lešenářské techniky a nově tak na své trhy dodává mimo bednicí a bezpečnostní techniku také lešenářský program Ringlock. V minulých letech také završila spojení se společností BAS, která na trh dodala přesný systém pro sledování vyzrávání mladého betonu Concremote.