Průmysl a obchod

Laufen CZ bude ve Znojmě vyrábět koupelnový nábytek

Výrobce koupelen a sanitární keramiky Laufen CZ otevírá ve svém znojemském závodě novou linku na výrobu koupelnového nábytku. Roční kapacita linky za jednosměnného provozu je 35 000 kusů výrobků. Firma do inovací investovala 10 miliónů korun.
Ve Znojmě bude firma vyrábět nové série výrobků, jejich větší část poputuje na domácí trh a na Slovensko. Do konce roku 2014 se počítá se zahájením dvousměnného provozu, nově by tam mělo najít práci kolem 30 zaměstnanců. „Naším záměrem je nabídnout zákazníkům cenově velmi přístupný, ale zároveň kvalitní a na časté používání připravený nábytek,“ uvedl generální ředitel Laufen CZ Ladislav Dvořák.
Laufen CZ předloni vykázal obrat 1,73 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 12,2 procenta. Za výsledky stála především expanze firmy na nové trhy.
Keramické závody v Bechyni a ve Znojmě zprivatizovala švýcarská společnost Laufen v roce 1991. Jediným majitelem firmy je nyní španělský koncern Roca. Skupina Roca je předním světovým výrobcem sanitární keramiky a vybavení koupelen.
zpráva ČTK