Průmysl a obchod

Karviná kompletně zrenovuje městský fotbalový stadion

V Karviné se letos chystá rekonstrukce městského fotbalového stadionu za zhruba 205 miliónů korun. Už příští rok na podzim by stadion měl mít nový vstupní objekt, renovovanou hlavní tribunu a dobudovány vedlejší ochozy. Na renovaci město získalo evropskou dotaci 82 miliónů korun, řekli ČTK Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která zodpovídá za rozdělování peněz z EU, a mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

Přestavbou, která začne letos na podzim, se zvýší kapacita stadionu na 5000 diváků, dnes se vejde 2000. „Tribuny budou zčásti kryté, zčásti otevřené. Zlepší se celkově prostředí pro hráče, ale i zázemí,“ uvedla Swiderová.
Na stadionu se počítá také s investicemi do vyhřívaného trávníku, parkoviště a zeleně. Náklady na přestavbu pomůže kromě evropských peněz pokrýt také státní dotace z meziresortní komise určená pro poddolovaná území, část bude město financovat z vlastních prostředků, řekla mluvčí.
Modernizace stadionu umožní splnit podmínky fotbalové asociace pro první a druhou ligu. Stadion má výjimku na provoz do roku 2015.
Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje Karviné, na nějž mělo město vyčleněnou evropskou dotaci přibližně 400 miliónů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Modernizaci stadionu dočerpá zbývající peníze.
Regionální rada Moravskoslezsko zodpovídá za uplatnění přibližně 20 miliard korun z evropských fondů určených na rozvoj kraje. Doposud podpořila přes 950 projektů. Na realizované projekty bylo dosud vyčerpáno 12,7 miliardy korun.

zpráva ČTK