Průmysl a obchod

Jotun Powder Coatings CZ chce rozšířit výrobu barev v Trmicích

Jeden z nejvýznamnějších světových producentů práškových barev společnost Jotun Powder Coatings se chystá rozšířit výrobu ve svém českém výrobním závodě v Trmicích u Ústí nad Labem. Rozšíření je naplánované do konce roku 2013. Půjde o investici ve výši 275 miliónů korun. Řekl to ředitel českého závodu Mike Young.
Investice do nejnovějších technologií budou podle jeho slov směřovat jak do výroby, laboratoře, výzkumu a vývoje, tak i do logistiky a zázemí pro zaměstnance. Rozšíření Jotun Powder Coatings CZ přinese do regionu 30 nových pracovních míst. Plánované zvýšení produkce je přibližně o 50 procent. „Výrobky z rozšířené a technologicky vylepšené továrny budeme dodávat na trhy v celé Evropské unii, především do zemí střední a východní Evropy a do Skandinávie,“ upřesnil Young.
Česká republika nebyla jediným kandidátem pro tuto investici. Jako alternativa bylo zvažováno Polsko. Při finálním rozhodnutí pomohla spokojenost vedení korporace s úrovní zaměstnanců a výhodná logistická poloha. S rekonstrukcí trmické továrny se začne během letošního podzimu.
tisková zpráva