Průmysl a obchod

Horizon Holding postaví na Rohanském ostrově v Praze 105 nových bytů

Izraelský developer Horizon Holding na pražském Rohanském ostrově postaví bytový projekt Rezidence Vltava se 105 novými byty. ČTK o tom informovala marketingová manažerka společnosti Soňa Tomášková. Stavba začala loni v prosinci a má skončit příští rok v létě. Kolaudaci firma plánuje na červenec 2015.

Ceny bytů začínají na 2,6 mil. Kč za ateliér 1 + kk s rozlohou 38,1 metru čtverečního a končí na 26,8 mil. za mezonetový byt 6 + kk o celkové rozloze 274 metrů čtverečních. Výši investice developer nezveřejnil. Architektonický návrh budovy vychází z konceptu švýcarského ateliéru EM2N. Vyznačuje se mimo jiné rozdílnou úrovní podlaží sousedních bytů a okny téměř k podlaze.
Skupina Horizon Holding vznikla spojením dvou mezinárodních developerských společností – izraelské společnosti Shikun & Binui International Real Estate Development a skupiny Shiran R/E Holdings. V Česku společně vlastní například developerské projekty Na Hrádku, Rezidence Čámovka či právě Rezidence Vltava.
Rohanský ostrov v pražském Karlíně prochází velkými změnami, které nezastavily ani loňské povodně. Díky dřívějším protipovodňovým opatřením lokalita zůstala nedotčená. Největší projekt zde plánuje developerská společnost Sekyra Group, která chce na konci příštího roku zahájit stavbu celé nové městské čtvrti s 1200 až 1300 byty. Výstavba projektu za 12 až 15 miliard korun by měla trvat až 15 let.

zpráva ČTK