Průmysl a obchod, Veletrhy a výstavy

Heluz – cihlový dům za 4 měsíce

Rodinný dům z cihel postavený za čtyři měsíce již není pouhou utopií. Přesvědčit se o tom můžete sami na letošním stavebním veletrhu FOR ARCH, který proběhne ve dnech 15.–19. září 2015 v PVA v Praze-Letňanech. Dům z masivního jednovrstvého zdiva s dlouhou životností a krátkou dobou výstavby představí na svém stánku společnost HELUZ cihlářský průmysl.

Lidem, pro které je termín nastěhování do nového domu zásadní z důvodu ukončení pronájmu či prodeje stávajícího bytu a potřebují bydlet co nejdříve, společnost HELUZ nyní nabízí možnost vybrat si cihlový dům, který rychlostí výstavby může směle konkurovat montovaným dřevostavbám.

Eliminací mokrých procesů se podařilo zkrátit obvyklou dobu výstavby cihlového domu na polovinu. Dům si díky masivní obvodové konstrukci stále zachovává ceněné vlastnosti zděných staveb, jako jsou dlouhá životnost, vysoká požární odolnost, ochrana proti hluku, schopnost akumulace tepla a difuzní otevřenost. Cena takového domu je přitom srovnatelná s cenou domu stavěného běžnou technologií.

Stánek firmy Heluz najdete v hale 1 pod číslem B14Informace o možnosti realizace cihlového rodinného domu za pouhé 4 měsíce získají návštěvníci veletrhu FOR ARCH na stánku společnosti HELUZ číslo B14 v hale 1 nebo na přednáškách, které pro odbornou i laickou veřejnost český výrobce cihel na veletrhu pořádá a jsou pro zájemce zdarma.

V expozici společnosti bude letos opět k vidění to nejlepší ze sortimentu HELUZ, zejména cihly Family 2in1 vyplněné polystyrenem, určené pro nízkoenergetické a pasivní domy bez dodatečného zateplení, a další výrobky pro hrubou stavbu, jako jsou unikátní roletové překlady, stropní panely a komínové systémy. Lákadlem k návštěvě stánku budou také ukázky nového způsobu zdění broušeného zdiva na maltové destičky.

Jak se staví cihelný komín HELUZ Izostat, mohou zájemci vidět na Soutěžní přehlídce stavebních řemesel SUSO. Společnost HELUZ je hlavním partnerem letošního ročníku, jehož finále bude v rámci veletrhu probíhat v hale 6.

tisková zpráva