Průmysl a obchod

Firma Swietelsky stavební koupila společnost JB Stavební

Společnost Swietelsky stavební koupila brněnskou firmu JB Stavební. Převzetí povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekli mluvčí firmy Swietelsky Zdeněk Zuntych a předseda ÚOHS Petr Rafaj. Cenu transakce firma nezveřejnila. Tržby společnosti Swietelsky stavební, v níž pracuje 1300 zaměstnanců, přesáhnou v končícím hospodářském roce pět miliard korun, zisk firmy před zdaněním bude asi 150 miliónů. JB Stavební měla podle Zuntycha obrat kolem 300 miliónů a téměř 40 zaměstnanců.

„Úřad ve zjednodušeném řízení neshledal, že by fúze mohla mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí není dosud pravomocné,“ uvedl Rafaj. ÚOHS zahájil zjednodušené správní řízení 21. března na základě smlouvy o převodu stoprocentního obchodního podílu.

Swietelsky chce akvizicí posílit svou pozici na Moravě.

JB Stavební založil v roce 1999 Jaromír Baláž. V poslední době dělala firma občanské a průmyslové stavby, rekonstrukce a opravy objektů. Postavila pavilon farmacie a pavilon aviární medicíny pro Veterinární a farmaceutickou univerzitu či testovací a zkušební polygon poblíž Brna.

Swietelsky stavební sídlí v Českých Budějovicích, v ČR působí od roku 1992, kdy se zaměřila na inženýrské a dopravní projekty. Firma je součástí rakouského koncernu Swietelsky.

zpráva ČTK