Průmysl a obchod

Dnes se otvírá veřejnosti Forum Nová Karolina Ostrava

Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina Ostrava, součást ambiciózního projektu Nová Karolina, který vyrůstá na území bývalé koksovny Karolina a největšího brownfieldu ostravského regionu, ve čtvrtek 22. března otevře veřejnosti. Majiteli centra jsou společnosti Meyer Bergman a HOOPP, developerem je Multi Development.
Nákupní centrum je první dokončenou částí první etapy jednoho z největších urbanistických revitalizačních projektů v České republice. Na celkové ploše 32 ha proběhne ve čtyřech plánovaných fázích zásadní rozšíření městského centra. První etapa představuje vedle nákupního centra také kancelářskou budovu o rozloze 23 000 m², ve spolupráci se společností Passerinvest, a bytový dům čítající 220 bytových jednotek, který je společným projektem společností Multi Development a GEMO. Společnost Multi Development zahájila projekt v roce 2006 po vítězství ve výběrovém řízení vyhlášeném městem Ostrava v roce 2005.
Forum Nová Karolina se nachází 300 m od vlakového nádraží Ostrava-střed a Ústředního autobusového nádraží, v blízkosti tramvajových a trolejbusových zastávek. K dispozici je podzemní parkoviště pro bezmála 1500 aut.
Architektura nákupního centra je založena na konceptu ateliéru OMA dále zpracovaném ateliéry FFA, Floris van Alkemade, T + T Design a K4. Stavbu tvoří 15 jednotlivých kostek spojených velkou skleněnou střechou. Poslední kostka, která vyčnívá 12 metrů nad ostatní budovy, tvoří dóm, na jehož vnitřní stěny budou promítány videoprojekce. Jednotlivé kostky vytvářejí překvapivý vnitřní prostor s dechberoucími prostory a průhledy, kombinující velké otevřené prostory s útulnými zákoutími a prostranstvími, spojovací můstky či venkovní terasy s výhledem na oblast starých Vítkovic. Relativně malý počet čirých materiálů dává vyznít architektuře a obchodům samotným.
Forum Nová Karolina přináší na ploše přes 58 000 m² více než 240 obchodů. Součástí centra je i food-court s řadou restaurací a kaváren, moderní supermarket, osmisálové multikino a jeden z největších dětských koutků v České republice. Spolu s nákupním a zábavním centrem bude v areálu Nové Karoliny zpřístupněna i velká pěší zóna a nové náměstí.
tisková zpráva
 
Forum Nová Karolina OstravaForum Nová Karolina OstravaForum Nová Karolina Ostrava