Průmysl a obchod

ČS nemovitostní fond koupil za 950 miliónů korun budovu Qubix v Praze 4

ČS nemovitostní fond spravovaný investiční společností Reico ČS koupil za 950 mil. Kč administrativní budovu Qubix v Praze 4. Hodnota nemovitostí fondu tak přesáhla 5 miliard korun, oznámil na předseda představenstva společnosti Reico ČS Martin Skalický.
Realitní fond České spořitelny budovu koupil od developerské společnosti S+B CEE Projektenwicklungs, která je součástí rakouské skupiny S+B Gruppe. Jde o jednu z největších letošních realitních transakcí na českém trhu.
Administrativní budova nedaleko stanice metra Vyšehrad s celkovou pronajímatelnou plochou takřka 14 tisíc metrů čtverečních je po dvouleté rekonstrukci v letech 2010–2012 první budovou v ČR s nejvyšším stupněm environmentální certifikace LEED Platinum. Obsazenost budovy dosahuje 93 procent (k nájemcům patří například švýcarská společnost ABB, reklamní firma BigBoard, účetní a poradenská společnost TMF či personální poradenská firma Adecco). Budovu navrhl v roce 1976 architekt Jan Štípek pro ministerstvo dopravy tehdejšího Československa. Na přestavbě se podílela architektonická kancelář vídeňského architekta Ernsta Hoffmana.
ČS nemovitostní fond, který vznikl v roce 2007, je určen především konzervativním investorům. Soustřeďuje se hlavně na dokončené komerční nemovitosti, v portfoliu jich má aktuálně devět.

zpráva ČTK