Průmysl a obchod

Cihlafest nabídne i letos divadlo, hudbu, hry i ohňovou show

Už podruhé se letos v červenci uskuteční v rámci dobročinné sbírky Akce cihla hudebně divadelní festival Cihlafest. Vedle řady divadelních představení, koncertů a tvůrčích dílen budou mít tentokrát návštěvníci možnost prohlédnout si také prostory chráněného bydlení a dílny, kde vznikají legendární Dobroty s příběhem, nakládané utopence a hermelíny.
Při prohlídkách se tak všichni budou moci přesvědčit, co všechno se díky finančním příspěvkům z benefiční kampaně Akce cihla podařilo uskutečnit.
Festival se bude konat v sobotu 14. července přímo v zahradě chráněného bydlení Fara. Jeho program zahájí v sobotu v 10 hodin cirkusové dopoledne, kde Cirkus TeTy představí moderní umění visuté akrobacie. Mnohé cirkusové kousky, zejména základy visuté akrobacie, si pak budou moci malí i velcí diváci sami vyzkoušet.
Odpoledne se pak bude pokračovat divadelními představeními či koncerty různých hudebních skupin. Divákům se představí Teatro Truhla s původním loutkovým westernem z mexicko-texaské hranice s názvem Jezdci z Promisetownu, dále Divadlo bodlak s představením O holčičce aneb Putování za hvězdou – dobrodružství s dobrým koncem či soubor Čtyři buchty s inscenací Buchty a jejich křivky. Zahrají skupiny Pilgrim Pimple, Triryby, Pohlavní nádraží, Srdcové eso a také harmonikářka Piňakoláda. Celodenním zpestřením pro děti i dospělé budou sportovní, taneční i výtvarné soutěže a dílny, například American Tribal Style, hravé malování nebo výroba perníčků. Samostatné děti se budou moci pobavit i bez rodičů v dětském koutku.
Večerní lahůdkou festivalu bude divadelní představení Vše o ženách, produkované agenturou Studio Dva v rámci Metropolitního léta hereckých osobností. Komedie Vše o ženách je hereckým koncertem tří skvělých hereček Anny Šiškové, Jany Krausové a Jitky Schneiderové, z nichž se každá představí v pěti rolích, a to vše v rytmu songů šedesátých let 20. století. Po představení nažhaví návštěvníky festivalu ohňová show Flammae Ardentes et Ludentes.
Cihlafest upoutávkaCihlafest program
 
Cihlafest 14. 7. 2012 od 10 do 21 h
Areál chráněného bydlení Fara, Slapy č. 74
pořádá: Portus Praha, o. s.
 
Vstupné:
10.00–21.00: 100 Kč/50 Kč (zlevněné)/děti do 3 let zdarma
21.00–00.00: 300 Kč
celodenní vstupné (10.00–00.00): 380 Kč
 
Rezervace vstupenek na masopustova@portus.cz nebo na tel.: 773 920 998, aktuální program naleznete na www.akcecihla.cz.
tisková zpráva