Průmysl a obchod

České firmy se budou podílet na stavbě nemocnice v Gabonu

Na stavbě a vybavení nové nemocnice v hlavním městě Gabonu Libreville se budou podílet české firmy. Výše kontraktu činí 15 miliónů eur (asi 389 mil. Kč). ČTK to sdělili zástupci státní pojišťovny EGAP, která obchod pojistila.
Součástí českých dodávek jsou především zdravotnická lůžka od firmy LINET, s. r. o. Další české subdodávky jako okna a dveře k operačním sálům, elektroinstalace, dlaždičky, sanitární keramika a stavební chemie budou v nejbližší době předmětem tendrů.
Nová nemocnice se zaměří na prenatální a neonatologickou a specializovanou gynekologicko-porodnickou péči. Kapacita zařízení bude 176 lůžek a součástí budou čtyři operační sály.
Kontrakty s českými firmami bude uzavírat česká pobočka rakouské skupiny VAMED, společnost VAMED Health Projects CZ, s. r. o., která má kontrakt s generálním dodavatelem. Rakouský VAMED od roku 1999 vybudoval v Gabonu nemocnice a zdravotnická zařízení v hodnotě převyšující 400 miliónů eur. Jeho česká dceřiná společnost se na projektech v Gabonu bude podílet poprvé. Český export se v tomto případě zaměří na nový trh.
zpráva ČTK