Průmysl a obchod

Česká a polská developerská část Skansky se spojily

Skanska Residential Development Czech Republic (RDCZ) a Skanska Residential Development Poland (RDPL) se spojily v jednu firmu. Nově vzniklou společnost Skanska Residential Development Europe (RDE) povede současný šéf RDCZ Mikael Matts. Informoval o tom mluvčí Skansky Ondřej Svatoň.

Dosavadní prezident RDPL Michal Melaniuk odchází mimo skupinu Skanska. Výkonným ředitelem se od 15. září stane Bartosz Kalinowski.
Skanska na českém developerském trhu působí od roku 1997. Během této doby postavila více než 6800 nových bytů v 35 různých projektech v Praze a okolí, Liberci a Bratislavě. V Polsku se developerským aktivitám věnuje teprve druhým rokem. V roce 2012 představila svůj první polský projekt – Park Ostrobramska ve Varšavě. Další projekty v polském hlavním městě chce uvést na trh ještě letos.
RDCZ působí na trhu prostřednictvím právního subjektu Skanska Reality, a. s., a RDPL prostřednictvím právního subjektu Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o. Obě společnosti zůstanou zachovány.
zpráva ČTK