Průmysl a obchod

Brněnské Sono Centrum půjde do dobrovolné dražby za 198 miliónů

Brněnské Sono Centrum, které se letos stalo novým místem kulturního dění ve městě, je na prodej. Zájemci se o něj budou moci ucházet v dobrovolné dražbě přímo v koncertním sále, vyvolávací cena je 198 miliónů korun. Investor a majitel Jiří Štopl se k dražbě rozhodl proto, že chce využít peníze na uskutečnění dalšího developerského projektu, řekl ČTK.

Dobrovolná dražba znamená, že Štopl může, ale nemusí vítězi dražby objekt prodat. Závisí to na výsledné ceně. „Odhadní cena je 450 miliónů korun. V dražební společnosti mi doporučili dát poloviční cenu, aby se oslovilo co nejvíce zájemců. Někteří už se mě ptají,“ uvedl Štopl.

Jaký projekt po prodeji plánuje, však neřekl. Uvedl pouze, že koupil velké pozemky v blízkosti Prahy. Sono Centrum původně nechtěl prodávat tak brzy. „Seběhlo se to rychleji, než jsem si představoval, ale na provoz to nemá a nebude mít vůbec žádný vliv. Koncertů je hodně a už nyní zajišťujeme akce na říjen příštího roku,“ řekl Štopl.

Nový objekt, který stavebníci vklínili do stávající zástavby v ulici Veveří, funguje od konce letošního dubna. Velký sál až pro 600 lidí slouží hudebním koncertům. Součástí je také hotel a restaurace. Náklady na stavbu byly 330 miliónů korun. Stavba je zajímavá především tím, že sál je umístěn do obří betonové koule, kterou je vidět z ulice.

zpráva ČTK