Průmysl a obchod

Blíží se znovuotevření hotelu Port u Máchova jezera

Regata Čechy, a. s., provozovatel obchodních domů a hotelů, oznámila termín znovuotevření hotelu Port u Máchova jezera. Hotel procházel rozsáhlou rekonstrukcí a zároveň dostavbou od září loňského roku. Termín otevření pro veřejnost je stanoven na 1. 7. 2012.
Celkové náklady projektu se vyšplhaly až na 150 miliónů Kč. Na této částce by se z více než jedné třetiny měla podílet Evropská unie, resp. její Fond pro regionální rozvoj. Zbývající přibližně dvě třetiny byly financovány společností Regata Čechy, jedna třetina z vlastních prostředků a jedna třetina prostřednictvím úvěru od UniCredit Bank Czech Republic, a. s.
„Jedním z hlavních impulsů k náročné rekonstrukci a dostavbě hotelu Port pro nás byla rostoucí poptávka po opravdu kvalitních hotelových službách v tuzemsku. Máchovo jezero navíc patří mezi tři hlavní rekreační destinace u vodních ploch v České republice. Výstavba trvala rekordně krátkých 10 měsíců,“ řekl Ilja Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy.
Autorem projektu je Ing. arch. Senka Příhodová z IKA Praha, spol. s r. o. Stavbu realizovala firma Step, spol. s r. o., specialista na výstavbu a hlavně rekonstrukce hotelů. Subdodavateli byly převážně firmy z regionu.
Hotel Port prošel nejrozsáhlejší stavební proměnou od svého vzniku v roce 1932. Původní budova hotelu je zcela zrekonstruována a zároveň rozšířena o nové křídlo, které je zajímavé i ze stavebního hlediska. Vzhledem k blízkosti hladiny jezera je stavba založena na pískovcové skále pomocí pilot. Po důkladném geologickém průzkumu se podařilo čelní fasádu ukotvit ještě na skalním podloží.
Dostavba nového křídla hotelu vytvořila s původní budovou jeden celek, ve kterém nově vzniklo plně vybavené sport a wellness centrum s vnitřním bazénem, vířivkou, parní kabinou, saunou, prostorami pro masáže, fitness, dvěma bowlingovými dráhami, stolním tenisem a badmintonem. K dispozici je také víceúčelový konferenční sál s kapacitou až 200 osob, resp. 120 osob ve „školním” uspořádání, s výhledem na jezero, dva salonky a další zázemí potřebné pro konání firemních i soukromých akcí. Pohyb po hotelu usnadňují dva moderní osobní výtahy. Ubytovací kapacita narostla z původních 50 na více než 120 osob, resp. z původních 25 pokojů na 62 moderních a větších pokojů. Počet míst v restauraci stoupl z 60 na 152.
Proměnám se nevyhnul ani rozsáhlý pozemek kolem hotelu o rozloze 3,5 ha. Ten nabízí vlastní písečnou pláž a lesopark, venkovní vyhřívaný bazén, hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt, minigolf, hlídané parkoviště a půjčovnu jízdních kol, lodiček, šlapadel, katamaránů a surfů. V zimě, za příznivých klimatických podmínek, je k dispozici celých 278 ha přírodního kluziště a v okolí jezera jsou také pravidelně upravovány trasy pro běžecké lyžování.
Více informací najdete na www.hotelport.cz.
tisková zpráva
 
Hotel Port u Máchova jezera – vizualizaceHotel Port u Máchova jezera