Průmysl a obchod

Asociace českých výrobců otvorových výplní se distancuje od projektu Okna.eu

Asociace českých výrobců otvorových výplní (AČVOV) se distancuje od aktivity firmy Okna.eu, s. r. o., prezentované na www.zarucenekvalitniokna.cz. Její podobnost a tím také možnost zaměnitelnosti s projektem Zaručeně česká okna, jehož je AČVOV původcem, je evidentní jak názvem, tak také logem a obchodní značkou projektu.
AČVOV obdržela několik upozornění, které se týkaly veřejnost matoucí podoby názvů obou programů a webovských adres, lišících se pouze slovy „česká“ a „kvalitní“, ale zejména nápadné podobnosti log obou programů. Na základě upozornění ze strany AČVOV na zásah do práva k ochranné známce Zaručeně česká okna, registrovanou Úřadem průmyslového vlastnictví, neučinil dosud provozovatel webu www.zarucenekvalitniokna.cz společnost OKNA.EU žádnou nápravu. Do doby vyřešení této podobnosti proto AČVOV upozorňuje veřejnost na možnost záměny. Od uvedené aktivity firmy Okna.eu se AČVOV distancuje. Okna.eu není členem AČVOV a není ani certifikovaným dodavatelem dle projektu Zaručeně česká ona.
Logo AČVOV Zaručeně česká okna
 
Projekt Zaručeně česká okna vznikl na začátku roku 2012 jako reakce na zvyšující se konkurenční boj o zákazníka mezi českými výrobci otvorových výplní a dodavateli oken ze zahraničí. Ti se v mnohých případech prosazují u českých zákazníků nejen prostřednictvím nižší ceny, což se mnohdy odráží v nižší kvalitě produktu a v následných možných problémech s dodržením záruk, ale i vydáváním svých výrobků za tuzemské. Certifikátem Zaručeně česká okna se mohou prokazovat pouze subjekty, které vyrábějí nebo prodávají výhradně česká okna. Zákazník, který vybírá pro novostavbu či rekonstrukci dodavatele oken a dveří, si může ověřit původ jím dodávaného zboží v databázi certifikovaných firem Zaručeně česká okna na www.zaruceneceskaokna.cz.

tiskové prohlášení Asociace českých výrobců otvorových výplní