Průmysl a obchod

AEW Europe odkoupila za čtyři miliardy korun od Panattoni logistický park v Praze

Společnost AEW Europe oznámila, že prostřednictvím svého fondu LOGISTIS odkoupila od Panattoni Europe logistický park v Praze o pronajímatelné ploše 255 000 metrů čtverečních za částku 150 miliónů eur, tedy přes čtyři miliardy korun. Park se nachází poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a v blízkosti pražského okruhu.

Součástí parku je i samostatně stojící hala o rozloze 125 000 m², která je v současné době ve výstavbě a je plně předpronajatá společnosti Amazon. Dokončení haly plánuje developer Panattoni Europe na léto 2015, odkdy bude společnosti Amazon sloužit jako její distribuční centrum v rámci jejího systému European Fulfilment Network. Hala bude maximálně šetrná vůči životnímu prostředí a bude příslušně ohodnocena certifikátem BREEAM na úrovni velmi dobrý.

Zbývajících 130 000 m² ploch tvoří celkem sedm budov nabízejících prvotřídní logistické prostory. Čtyři z nich o celkové rozloze 102 000 m² jsou uzpůsobené pro více nájemníků, zbylé budou budované přímo do vlastnictví jejich uživatelů.

Transakce je první akvizicí fondu LOGISTIS v České republice a navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 miliónů eur, tedy asi 23 miliard korun. LOGISTIS se při svém růstu zaměřuje na spolupráci s místními developery s cílem vybudovat portfolio prvotřídních logistických parků v předních lokalitách napříč hlavními logistickými centry kontinentální Evropy.

tisková zpráva