Projekty

YIT Stavo zahájila 2. etapu výstavby komplexu KOTI Hyacint

Developerská společnost YIT Stavo zahájila v pražských Modřanech 2. etapu výstavby komplexu KOTI Hyacint. Ve dvou nových domech E a F vznikne dalších 63 bytů. Navíc budova F bude postavena v pasivním energetickém standardu. 
Společnost YIT Stavo všechny své novostavby buduje podle přísných finských standardů a klade maximální důraz na kvalitu provedení. A všechny staví jako úsporné nízkonergetické domy. V případě konstrukce energeticky pasivní budovy F použila například vysoce kvalitní dřevěná okna s izolačním trojsklem, která mají o zhruba 50 % lepší izolační vlastnosti než okna splňující současně platné normy. U izolace obvodové stěny, střechy a terasy bylo použito o 50 % více materiálu, než stanoví norma, a úniku tepla do nevytápěných prostor brání nadstandardní izolace stropů v suterénech.
V projektu KOTI Hyacint bude postaveno ve třech etapách celkem šest domů s více než 200 byty. Prostor mezi novostavbami je řešen jako klidová zóna s parkem a dětským hřištěm. Parkování je situováno do podzemí, aby obyvatele nerušil hluk. Stávající občanskou vybavenost v okolí rozšíří nově vybudované nebytové prostory pro obchody a služby v přízemních patrech projektu. Celý projekt bude dokončen v posledním čtvrtletí roku 2015. V rámci výstavby YIT Stavo také zrekonstruuje veřejná prostranství a vytvoří 131 nových parkovacích míst.
tisková zpráva