Projekty

Vsetín opraví sportovní halu Na Lapači

Vsetínská radnice letos opraví víceúčelovou sportovní halu Na Lapači, kterou sportovci využívají zejména pro míčové sporty. Hala získá nová okna, zateplení pláště budovy, opravena bude střecha. Město si od investice slibuje úsporu energií i lepší podmínky pro sportovce. Práce začnou v dubnu a skončí na podzim, sdělila ČTK zástupkyně radnice Adéla Kousalová.

Hala Na Lapači je jediná ve Vsetíně, která co do velikosti splňuje kritéria pro některé míčové sporty. Její stav však už delší dobu není dobrý. Naplánované opravy si vyžádají přes devět milionů korun. Radnice dostala státní dotaci téměř pět milionů korun. „Výše dotace představuje maximálně 60 procent nákladů, ale je závislá také na úsporách energií dosažených v následujících pěti letech od uskutečnění projektu. Tyto byly vyčísleny na 1,4 milionu korun,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Město už dříve v hale investovalo do obnovy šaten, sociálního zařízení a rozvodů tepla. V příštím roce chce v rekonstrukci haly pokračovat. „Snažíme se získat finanční prostředky na výměnu palubovky, která není zcela v kondici, a také na rekonstrukci vzduchotechniky a osvětlení,“ uvedl Pifka.

zpráva ČTK