Projekty

Ve Frýdku-Místku vyroste nové obchodní centrum

Stavba nového obchodního centra ve Frýdku-Místku byla zahájena. Otvírat se bude v listopadu příštího roku. Obchodní centrum nabídne zákazníkům na ploše cca 15 000 m² supermarket, nákupní galerii s přibližně 60 obchody, restauracemi, kavárnami a provozovnami rychlého občerstvení. K dispozici bude také cca 600 parkovacích míst.
Objekt nahradí stávající areál, který je využíván jako sportovní centrum s víceúčelovou sportovní halou a jejími obslužnými objekty. Tato hala, která je dnes již morálně i stavebně zastaralá, je ve špatném technickém stavu a bude v rámci řešeného záměru po vybudování nové haly zdemolována.
Nový objekt obchodního centra bude mimo jeho hlavní funkci nabízet i využití pro volnočasové aktivity a to na plochách přiléhajících k tomuto centru. Uvažuje se vytvořením relaxačních a sportovních ploch na nábřeží toku Ostravice. Ve spojení s nově budovanou sportovní Halou Polárka tak vznikne nové společenské centrum pro obyvatele města Frýdek-Místek.
Developerem a investorem projektu jsou společnosti TK Development a GEMO OLOMOUC, která je zároveň generálním dodavatelem. Architektem je společnost KRR. Investiční náklady projektu dosáhnou 650 miliónů Kč. Vznikne zde přibližně 120 nových pracovních míst.
Dánská developerská společnost TK Development se specializuje se na výstavbu obchodních center. S pobočkami ve Švédsku, Finsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Polsku a České republice patří k největším společnostem svého druhu ve Skandinávii a střední Evropě.
tisková zpráva, wd
Obchodní centrum ve Frýdku-Místku – vizualizaceObchodní centrum ve Frýdku-Místku – vizualizace