Projekty

V Třebíči otevřeli nový stadion pro baseball s in-line dráhou

Nový stadion s moderním hřištěm pro baseball a softball otevřeli v Třebíči. Z tribuny bude moci utkání sledovat 200 diváků. Sportoviště stálo kolem 30 miliónů korun a nabízí také skoro půl kilometru dlouhou in-line dráhu a multifunkční sportoviště pro veřejnost.
Baseballové hřiště je podle Jana Urbánka z třebíčského sportovního klubu Nuclears jediné svého druhu na Vysočině a řadí se mezi nejlepší v Česku.
Třebíčský klub, který má 230 členů, čekal na kvalitní hřiště léta. Ve městě se hraje baseball čtvrt století. Hráči se nejprve scházeli na fotbalových hřištích a od roku 1997 na svépomocí upraveném hřišti za městem.
Moderní stadion vznikl v ulici Na Hvězdě místo málo využívaného fotbalového hřiště a tenisových kurtů. Investici zaplatilo asi z třetiny město, peníze plynuly i od kraje a ze státních a evropských fondů. Veřejnosti bude na novém sportovišti sloužit asfaltové hřiště, na němž může být v zimě ledová plocha. V další části areálu je hřiště pro děti, prostor pro skateboard a pro petangue, nechybí ani venkovní posilovací stroje. První velkou prověrkou nového baseballového hřiště bude červencové evropské mistrovství kadetů, které bude hostit Třebíč spolu s Brnem.
zpráva ČTK