Projekty

V Ostravě se otevře propojení Pavlovovy a Plzeňské ulice

Ostrava dokončuje propojení Pavlovovy a Plzeňské ulice v Ostravě-Zábřehu. Jedna z nejvýznamnějších dopravních staveb posledních let v krajském městě přišla na více než 128 miliónů korun. Součástí bylo vybudování podchodu a nájezdových ramp nebo stavba kanalizačního sběrače. Propojení se otevře 30. ledna. Zástupci města o tom informovali na tiskové konferenci.

Obě ulice budou propojeny pro silniční dopravu i cyklisty, přičemž cyklostezka povede podchodem. Tramvajové propojení už bylo dokončeno loni na konci srpna. Ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) uvedl, že smyslem stavby bylo zlepšení dopravní dostupnosti na území nejlidnatějšího městského obvodu Ostrava-Jih a zklidnění dopravy ve Výškovické a Čujkovově ulici.

První etapa, výstavba kolejového oblouku a propojení obou ulic pro tramvaje, stála přes 23 miliónů korun. Druhá etapa řešila silniční a cyklistickou dopravu a stála přes 105 miliónů. Většinu nákladů zaplatí evropské dotace.

Manažerka projektů fondů EU ostravského magistrátu Jana Muťková řekla, že nová cyklostezka je dlouhá 840 metrů. Náklady na její vybudování přišly na 9,1 miliónu korun, což je více, než je obvyklá cena, která při stavbě cyklostezek činí asi 5000 korun za běžný metr. „Cyklostezka je vedena podchodem. Je to náročnější technické řešení, proto ty náklady jsou trochu vyšší,“ řekla Muťková.

zpráva ČTK