Projekty

V Luhačovicích otevřeli krytý bazén za 125 miliónů korun

Lázeňské město Luhačovice slavnostně otevřelo nový krytý bazén s celoročním provozem. Investice přišla na 125 miliónů Kč, 82 miliónů činila evropská dotace.
Luhačovice se tak stávají lázněmi s celoročním provozem, řekl dnes ČTK starosta František Hubáček (ODS).
Stavba krytého bazénu trvala přibližně 14 měsíců. Areál vyrostl na místě bývalé veřejné plovárny. Návštěvníkům nabízí klasický pětadvacetimetrový bazén, zážitkový bazén s vodními atrakcemi, whirlpool, dětský bazén a parní saunu.
„Kdysi lázně (Luhačovice) fungovaly jako letní lázně. Tím, že se vystavěly hotely a v nich se udělaly celoroční provozy, tak se staly Luhačovice celoročním lázeňským městem. Očekáváme, že tento bazén nabídne návštěvníkům, kteří přijedou na podzim, v zimě či zjara ještě něco navíc," poznamenal Hubáček.
Provozní doba luhačovického bazénu bude od 6 do 21 h. Ve všední dny do 8 h bude sloužit kondičnímu plavání, do 14 h školám, poté veřejnosti. Provozovatelem areálu je městská příspěvková organizace Sportovní centrum Radostova. Základní hodinové vstupné činí 60 korun, o víkendu lidé zaplatí o deset korun více.
Luhačovický krytý bazén je součástí společného projektu lázní a blízkého městyse Pozlovice, který letos v létě otevřel venkovní koupaliště u přehrady.
zpráva ČTK