Projekty

V Kutné Hoře začne dlouho očekávaná stavba sportovní haly

V Kutné Hoře by měla příští měsíc začít dlouho očekávaná výstavba sportovní haly. Demolice budov v bývalém areálu ČSAD, které na stavebním pozemku překážejí, mají skončit do neděle a od 1. července by měla začít první ze tří etap výstavby. ČTK to řekl starosta Martin Starý.

Multifunkční hala bude určena pro školy i širokou veřejnost, pořádány by v ní měly být i společenské a kulturní akce, jako přednášky, burzy nebo výstavy. Sportoviště má vzniknout v areálu Na Klimešce na ploše se zbytky původního koupaliště a částečně v areálu bývalých dílen a garáží ČSAD. První etapa si podle Starého vyžádá kolem 56 milionů korun, část pokryje dotace od ministerstva školství a příspěvek by město mohlo získat i od kraje. „Bude to velká sportovní hala. Mělo by k ní být nějaké zázemí, aby to bylo funkční,“ uvedl Starý.

Projekt je rozdělen do tří etap, na každou město shání prostředky zvlášť. Druhá etapa se má zaměřit na zázemí, zahrnující ubytování, občerstvení a sociální zařízení, a ve třetí má vzniknout další hala, určená na tréninky.

Bývalé vedení města připravovalo výstavbu levnější haly u Základní školy Kamenná stezka. Po volbách z toho ale sešlo. Projekt měl vyjít na 60 až 70 miliónů korun a podle dohody ho měl financovat soukromý investor. Ten ale po změně vedení města od svého úmyslu ustoupil. Podle starosty Martina Starého nebyl projekt haly u Kamenné stezky pro město výhodný.

zpráva ČTK