Projekty, Průmysl a obchod, Stavitel

V Brně a v Praze vzniknou nové pobočky KUHN-BOHEMIA – výhradního distributora strojů Komatsu

Nové pobočky společnosti Kuhn-Bohemia, výhradního distributora stavebních strojů Komatsu v České republice, vyrostou v dohledné době v české a moravské metropoli. Do konce letoška by mělo být v brněnské průmyslové zóně Horní Heršpice otevřeno nové obchodní a servisní zázemí pro jižní Moravu. V Praze-Čestlicích bude na jaře příštího roku stát nová centrála společnosti včetně moderních servisních dílen.

Na obou místech vzniknou též pobočky společnosti Kuhn-MT, která je výhradním distributorem automobilových hydraulických jeřábů značky Palfinger. Kuhn-Bohemia i Kuhn-MT jsou součástí rakouské skupiny Kuhn Holding.

V Brně vyroste nová pobočka na pozemku o rozloze 13 tisíc metrů čtverečních a nahradí dosavadní najímaný komplex ve Vídeňské ulici. Nabídne komplexní služby na jednom místě, větší komfort pod jednou střechou, tedy prodej širokého sortimentu stavebních strojů značky Komatsu, jeřábů Palfinger a servis včetně dodávek náhradních dílů.

Nové obchodní a servisní zázemí pro jižní Moravu v Brně

„V Brně výstavba začala již v únoru. Stavebně by měl být areál dokončen v září, poté bude probíhat montáž a instalace technologií. Jeho praktické užívání bude možné před koncem letošního roku,“ uvedl ředitel společnosti Kuhn-Bohemia Daniel Sys.

Podoba brněnské pobočky bude podle jeho slov v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině Kuhn Holding, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. „Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna,“ popsal Daniel Sys.

Stejný architekt je podepsán i pod podobou budoucí centrály společnosti Kuhn-Bohemia Čestlicích. Bude se jednat o typizovanou stavbu skupiny KUHN, ověřenou praxí z jiných areálů v Evropě. Půjde vlastně o velmi věrnou kopii například areálu Kuhn-Slovakia vybudovaného před několika lety v Senci. Nový komplex vyroste na dosud nezastavěném pozemku o velikosti více než 16,5 tisíce metrů čtverečních u exitu 8 dálnice D1 na pravé straně při výjezdu z Prahy na Brno. Bude nabízet kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu a provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích.

Nová centrála společnosti KUHN-BOHEMIA v Praze-Čestlicích – vizualizaceNová centrála společnosti KUHN-BOHEMIA v Praze-Čestlicích – vizualizace

Stavba by měla podle slov Daniela Syse začít ještě v první polovině letošního roku. Přesný termín otevření není zatím možné určit: „Zbývá nám totiž taková maličkost, a to vybrat dodavatele stavby. Osobně jsem ale přesvědčen, že centrála bude slavnostně otevřena zákazníkům na Velikonoce 2016,“ dodal.

tisková zpráva