Projekty

Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů

Město Turnov hledá dodavatele pro výstavbu sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada. Cena za vybudování venkovního koupaliště a krytého zimního stadionu by neměla přesáhnout 150 mil. Kč bez DPH, město jinak soutěž zruší. Zájemci o zakázku mohou své nabídky podávat do 7. května, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek.
„V červenci letošního roku by měla být stavba zahájena. Když vše dobře půjde, koupaliště bude dokončeno v květnu příštího roku a druhá etapa výstavby zahrnující zimní stadion skončí v říjnu roku 2015,“ uvedl starosta Tomáš Hocke. Venkovní koupaliště ani zimní stadion patnáctitisícové město zatím nemá. Radnice původně chtěla koupaliště a stadion stavět zvlášť, spojením ušetří podle odhadu pět až deset miliónů korun.
Maškova zahrada získala svůj název podle zahradníka knížete Rohana. Areál býval arboretem šlechtitelské stanice, která fungovala jako zásobní sbírka dřevin pro sychrovský zámek. Pozemky získalo město v roce 2000 za 34 mil. Kč. Kupní cenu tehdy zaplatil turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl platit i další výstavbu za bezmála miliardu korun. V areálu měly vzniknout soustavy bazénů a skluzavek, dvě kluziště, parkoviště pro 400 aut a apartmánový hotel se 180 lůžky. Projekt se ale na podzim 2002 Horáčkovou smrtí zastavil. Město se v roce 2011 rozhodlo pokračovat v projektu v mnohem skromnější podobě.
Stavba zahrnuje výstavbu koupaliště se soustavou nerezových bazénů, brouzdališti, skluzavkami a technickým, sociálním a gastronomickým zázemím. Součástí zakázky jsou úpravy dalších venkovních ploch včetně výstavby několika sportovních hřišť a skateparku, vybudování nových inženýrských sítí, přístupové komunikace, parkovacích ploch a cyklostezky. Vítězná firma by také měla postavit nový krytý zimní stadion včetně technologie, zázemí pro sportovce a veřejnost a občerstvení.
Další informace a vizualizace projektu najdete na stránkách města zde.

zpráva ČTK

Sportovně-rekreační areál Maškova zahrada v Turnově – vizualizaceSportovně-rekreační areál Maškova zahrada v Turnově – vizualizace