Projekty

Trať u Bíliny opraví za 1,91 miliardy korun konsorium tří firem

Správa železnic nechá zrekonstruovat 12kilometrový železniční úsek mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou. Zakázku získalo za cenu 1,91 miliardy korun konsorcium Strabag Rail, OHL ŽS a Monzas. Dnes to ČTK řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Stavba by měla být dokončena v květnu roku 2021.

Zakázka počítá s opravou tratě, která umožní zvýšení traťové rychlosti až na 140 km/h. To podle mluvčího povede ke zkrácení jízdní doby vlaků.

Práce budou vedle rekonstrukce dvoukolejné trati mezi Bílinou a Oldřichovem zahrnovat úpravu kolejí v železniční stanici Oldřichov u Duchcova, dále na vlečce do Duchcovské svařovny a na napojení odbočujících tratí na Litvínov a Teplice. Kvůli rekonstrukci ve stanici Oldřichov u Duchcova se pro snazší přístup cestujících přesunou nástupiště do části kolejiště ve směru na Bílinu. Tam vznikne nová zastávka Jeníkov-Oldřichov. V této souvislosti vznikne podchod pod železniční tratí, který umožní přístup cestujících na jednotlivá nástupiště.

Součástí rekonstrukce je také vybudování zabezpečovacího zařízení, trakčního vedení, osvětlení, elektrického ohřevu výhybek, stavba nástupišť a zajištění bezbariérového přístupu v rekonstruovaných zastávkách. Výrazných změn se také dočká zastávka Duchcov.

Illiaš upozornil, že stavba doplní další opravované úseky v Podkrušnohoří. V současnosti jsou rozestavěny úseky Kadaň–Prunéřov, Oldřichov u Duchcova–Litvínov a železniční stanice Řetenice.

zpráva ČTK