Projekty, Průmysl a obchod

Projektantem metra D bude Metroprojekt, dostane 440 miliónů korun

Projektovou dokumentaci pro novou trasu metra D zpracuje společnost Metroprojekt, materiál vyjde na 440 miliónů bez DPH. ČTK to zjistila z údajů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Stejná firma projektovala i nové stanice metra A do Motola, které cestujícím slouží od loňského roku.

Metro D spojí centrum Prahy s jižní částí města. Projektanti náklady předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun. První část by měla být dokončena do konce roku 2022. Zda bude předpokládaný termín dodržen, ale není jasné. Roky plánovanou výstavbu totiž komplikují výkupy pozemků. Praha sice nedávno požádala o stavební povolení, podle nedávného vyjádření primátorčiny náměstkyně Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice) bude ale řízení přerušeno právě kvůli tomu, že město nemá souhlas všech vlastníků pozemků.

Trasa metra D povede z Náměstí Míru do Písnice. Jako první se začne stavět část z Pankráce do stanice Depo Písnice, poté přijde na řadu etapa z Pankráce na Náměstí Míru. Dohromady jde o deset nových stanic. Na nové lince budou jezdit vlaky bez řidiče.

Vloni otevřené nové stanice metra A do Motola stály zhruba 20 miliard korun.

zpráva ČTK

Více o trase D zde.