Projekty

Praha 10 vypsala zakázku na stavbu radnice za 775 miliónů

Městská část Praha 10 vypsala zakázku na stavbu radnice za 775 mil. Kč. Vítěz tendru musí nejen postavit nové sídlo městské části, ale také zajistit pozemek a potřebnou dokumentaci. ČTK to zjistila z Věstníku veřejných zakázek. Proti výstavbě protestují opozice a některá občanská sdružení, projekt chtějí zastavit pomocí referenda.

Praha 10 chce novou budovu postavit kvůli špatnému stavu současného sídla, takzvané Vlasty. Záměr se ale nelíbí opozici, podle které je předražený. Levnější by podle ní byla přestavba nynější budovy úřadu. Vedení radnice s tím nesouhlasí a kritiku označuje za předvolební boj. Stavba nové radnice by podle předpokladů uvedených ve vyhlášené zakázce mohla začít letos v prosinci. Nabídky mohou firmy zasílat do konce září. Vyhlášení zakázky schválilo zastupitelstvo městské části. Předběžné informace o zakázce městská část zveřejnila již na začátku dubna. Podmínky zakázky si můžete přečíst zde.
TOP 09, volební koalice Vlasta a občanské iniciativy chtějí stavbu zastavit. Sbírají proto podpisy potřebné k vyhlášení referenda. Ke konci června získaly tři čtvrtiny z 8400 potřebných podpisů. Související informace zde.
zpráva ČTK