Projekty

Obyvatelé Prahy 6 se mohou vyjádřit k výstavbě u břevnovského mrakodrapu

Obyvatelé Prahy 6 se mohou zapojit do hlasování o možném budoucím vzhledu okolí takzvaného břevnovského mrakodrapu. Na webu městské části jsou k dispozici návrhy, které vzešly z ideové architektonické soutěže. Každý zájemce k nim může přidat své hodnocení.

„Toto území je již dlouho předmětem diskusí a v minulosti i určitých emocí,“ uvedla na internetu radní Eva Smutná. „Budeme velmi rádi, pokud lidé využijí příležitosti zapojit se do hlasování,“ doplnila.

Radnice spolu s investorem představili šest návrhů, jak by mohly vypadat domy kolem historické rotundy známé jako Kajetánská kaple. Místní v minulosti protestovali proti výškové zástavbě a údajné likvidaci zeleně. A proti se staví i opozice. Zastupitel ze zelené Antonín Nechvátal na dotaz ČTK označil výsledky soutěže za „otřesné“. „Jsou velkým varováním pro pokusy o kapacitní zástavbu historického území. Pokud by měly být realizovány, tak by představovaly zničení této lokality, přitom se jedná o údolí Brusnice, která dále protéká Jelením příkopem Pražského hradu,“ uvedl Nechvátal.

Pozemky u potoka Brusnice kolem sto let starého břevnovského mrakodrapu městská část v roce 2008 za 70 miliónů korun prodala společnosti Geosan Kappa. Firma plánuje demolici mrakodrapu, kolem památkově chráněné kajetánské kaple by pak měly stát několikapodlažní domy.

zpráva ČTK