Projekty

Most u kláštera Teplá na Chebsku je opraven, stál 6,2 miliónu

Po tříměsíční rekonstrukci byl otevřen zmodernizovaný most v Teplé na Chebsku, ležící na silnici II. třídy číslo 210, která je vstupní branou do Karlovarského kraje a zároveň nejkratší spojnicí do sousedního Plzeňského kraje. Opravy za 6,2 mil. Kč zlepšily jeho stav, zvýšily nosnost. Rekonstrukce má pomoci k rozvoji areálu kláštera Teplá i okolí. ČTK to řekli hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a starostka Teplé Jana Čížková.

„V Karlovarském kraji v současné době opravujeme celou řadu mostů, zejména z prostředků ROP Severozápad. Tento je součástí celého komplexu akcí, které mají sloužit k tomu, aby Teplá zase byla turistickým místem,“ uvedl Novotný. Upozornil zejména na to, že právě přilehlý areál kláštera, unikátní dominanta oblasti, prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Podle Petra Chomického z Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje byla rekonstruována nosná konstrukce a úložné prahy, římsy, vozovka, zábradlí a další prvky. Kvůli sanaci spodní stavby musela být snížena hladina přilehlého rybníka.

Modernizace mostu byla podpořena z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad jako součást projektu Odstraňování slabých míst na silniční síti Karlovarského kraje. 85 procent, tedy 5,3 mil. Kč, poskytla EU, zbytek Karlovarský kraj.

zpráva ČTK