Projekty

Lordship zahájil v Praze 7 stavbu kritizované Galerie Stromovka

Britský developer Lordship zahájil stavbu administrativního centra Galerie Stromovka, proti níž místní obyvatelé řadu let protestovali. Výstavbu na městském pozemku nad Parkhotelem v minulosti přes odpor opozice umožnilo vedení Prahy 7.
Sedmipatrová budova bude nabízet téměř 20 000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch a 500 podzemních parkovacích stání. Hlavním nájemcem se stane obchodní řetězec Tesco. Dělníci s těžkou technikou už začali s přípravou staveniště a demolicí původních objektů. Na přelomu března a dubna začnou výkopové práce a stavba podzemního parkoviště, informoval místopředseda představenstva Martin Pilka.
Dnes bude zastupitelstvo rozhodovat o prodeji pronajatého pozemku. Za odhadní cenu 93,5 miliónu korun by jej mohl získat současný nájemce a investor stavby společnost Holešovický trojúhelník, patřící do rodiny Lordship. Prodej prosazuje koalice ODS a ČSSD, která chce peníze použít na plánovanou koupi nové radnice.
Opozice ale záměr kritizuje jako nevýhodný. „Prodej tohoto pozemku je ekonomickým nesmyslem,“ uvedl zastupitel Ondřej Mirovský ze Strany zelených. „Ze stávající nájemní smlouvy plyne zisk pět miliónů ročně, což znamená, že Praha 7 získá prodejní cenu v horizontu 20 let a pozemek jí zůstane ve vlastnictví,“ doplnil. Podle opozice by mohla Praha 7 umístit na pozemek novou radnici.

zpráva ČTK