Projekty

Kladno vybralo firmu na opravy městského divadla

Napodruhé vybralo Kladno firmu, která opraví budovu městského divadla. Rekonstrukci provede společnost CGM Czech, která nabídla nejnižší cenu – 91 miliónů korun. Pokud se proti výsledkům výběrového řízení neodvolají neúspěšné firmy, mohly by práce začít za měsíc. Novinářům to oznámil primátorův náměstek Miroslav Bernášek (ODS).
Práce mají trvat zhruba jeden rok. Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci. Rekonstrukce kvůli tomu byla odsunuta na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na opravy, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak práce začnou až letos. Zpoždění oprav nadělalo řadu problémů divadelnímu souboru, který už druhou sezonu v řadě hraje v azylu.
Podle Bernáška se do soutěže přihlásilo sedm firem, tři daly podobně nízkou nabídku jako vítěz. Vítězná firma pro město v minulosti podle Bernáška dělala rekonstrukci bytového domu Meta pro zdravotně postižené za několik desítek miliónů korun. Město na opravy divadla získalo evropské dotace až 135 miliónů Kč. Protože bude cena proti předpokladům nižší, bude moci Kladno podle Bernáška zbývající peníze vyčerpat na jiné investice.
Rekonstrukce městského divadla „v režii“ architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště. Divadlo by mělo splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort jak pro diváky, tak herce.
zpráva ČTK