Projekty

JRD začne letos stavět Viladomy Semmering na kraji Prokopského údolí

Developerská společnost JRD chystá projekt Viladomy Semmering – dvě samostatné nízkoenergetické budovy s celkem 14 komfortními bytovými jednotkami na okraji Prokopského údolí, nedaleko železniční trati s historickými viadukty − Pražského Semmeringu. Zahájení výstavby projektu s vydaným stavebním povolením je naplánováno na září 2016 a dokončení se chystá na jaře 2018.

„Projekt volně navazuje na původní vilovou zástavbu starých Hlubočep a zároveň nabízí nádherné výhledy do zalesněných strání Prokopského údolí. Tato lokalita je zárukou klidného a příjemného bydlení obklopeného zelení.,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

Architektonický koncept Viladomů Semmering vznikl ve studiu Podlipný Sladký architekti. Jeho záměrem bylo vytvořit projekt, který je šetrný k místnímu prostředí, nenarušuje krajinný ráz a je citlivě zasazený do okolní přírody i staré zástavby. „Viladomy Semmering jsou inspirovány poetikou okolní příměstské architektury s malebnými vesnickými prvky. Budovy se vyznačují hladce omítanými fasádami, členěnými vystupujícími balkony a štíhlými francouzskými okny se zvýrazněnými rámy. Štítové stěny domů jsou uprostřed prolomené a spolu se šikmou střechou tak tvarem připomínají krystaly, jež svou podobou odkazují na nedaleké vápencové skalní útvary v Prokopském údolí,“ vysvětluje architekt Luděk Podlipný. Přírodní ráz lokality doplňuje i zeleň v projektu. Jeho součástí budou předzahrádky a soukromá zahrada v sousedství Dalejského potoka.

Viladomy Semmering na kraji Prokopského údolí – vizualizaceViladomy Semmering na kraji Prokopského údolí – vizualizaceViladomy Semmering na kraji Prokopského údolí – vizualizace

Oba domy projektu Viladomy Semmering jsou rozděleny na tři nadzemní podlaží a jedno podzemní, v němž bude skryta většina garážových stání. K téměř každé bytové jednotce v dispozicích 1 + kk až 4 + kk a velikostech 36 m² až 140 m² náleží balkon, terasa či předzahrádka.

Projekt bude charakterizovat kvalita provedení, špičkové materiály a vysoké standardy vybavení.

tisková zpráva