Projekty

Immofinanz Group postaví v centru Prahy další nové kanceláře

Rakouská realitní skupina Immofinanz Group chce v centru Prahy přestavět dvě starší budovy na nové kanceláře. Celkový výše investice bude činit zhruba 45 miliónů eur, tedy asi 1,1 miliardy korun. Stavební práce na projektu v Jindřišské ulici už začaly, projekt v Jungmannově ulici čeká na stavební povolení.
Budovu na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské a další nemovitosti koupil Immofinanz spolu s firmou Lordship v roce 2006 od ČSOB. „Chtěli jsme však převzít úplnou zodpovědnost za projekt, a tak jsme minulý rok odkoupili podíl Lordshipu,“ uvedl Eduard Zehetner, předseda představenstva Immofinanz.
Projektu v Jindřišské rakouský developer natolik věří, že ho financuje z vlastních zdrojů a bez předem sjednaných nájemců. Měsíční nájemné v budově bude činit zhruba 24 eur (asi 598 korun). Celková investice do projektu Jindřišská 16 má činit 24,6 miliónu eur (přibližně 613 miliónů korun). Autorem projektu, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.
Do portfolia skupiny Immofinanz patří v Česku 36 nemovitostí v hodnotě 624,8 miliónu korun (kolem 15,5 miliardy korun). Společnosti patří na tuzemském trhu například 16 kancelářských budov nebo síť obchodních parků Stop.Shop. Spolu se firmou Lordship nyní Immofinanz přestavuje v ulici Na Příkopě bývalé sídlo ČSOB na obchody s módou a kanceláře. Očekávaná hodnota plánovaných projektů v Česku po dokončení má být 115,2 miliónu eur (asi 2,9 miliardy korun).
Na osmi trzích ve střední a východní Evropě skupina vlastní celkem 1600 investic v přibližné hodnotě 8,7 miliardy eur (asi 217 miliard korun). Čistý zisk skupiny se za účetní pololetí, které skončilo v říjnu 2011, zvýšil na 265,1 miliónu eur (kolem 6,6 miliardy korun) ze 108,3 miliónu eur (zhruba 2,7 miliardy korun) o rok dřív.
zpráva ČTK