Projekty

Centrum Zlína se bude opravovat

Zlínští zastupitelé schválili investice do oprav centra města. Nové podoby se dočká takzvaný Gahurův prospekt, což je předprostor Kulturního a univerzitního centra, park Komenského a podchod na náměstí Práce. Rekonstrukce všech prostor si vyžádá asi 175 miliónů korun, více než 112 miliónů pokryjí evropské dotace.
Nejdříve začnou opravy Gahurova prospektu, a to po letních prázdninách, řekl ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Další dvě investice budou zahájeny příští rok na jaře. Na jednotlivé části obnovy centra vypsalo město architektonické soutěže, vybíralo ze 60 návrhů. Vítězné i další návrhy mohli lidé vidět loni na výstavě v kulturním centru Alternativa.
Dřívější vedení města tvořené ODS, ČSSD a KDU-ČSL schválilo, že architektonickou studii zpracuje AI-DESIGN architektky Jiřičné. Primátorka Irena Ondrová (ODS) to tehdy odůvodnila tím, že celý prostor navazuje na nově postavené Kongresové a univerzitní centrum. Obě budovy i prostor mezi nimi pocházejí právě z dílny Jiřičné. Stávající koalice na radnici (TOP 09/STAN, hnutí M.O.R., KDU-ČSL a ZHN) vyhlásila po svém zvolení nové soutěže, Jiřičná se do nich již nepřihlásila.
zpráva ČTK