Projekty

Byla zahájena výstavba druhé etapy projektu Ecocity Malešice

Slavnostním poklepáním základního kamene byla oficiálně zahájena výstavba druhé etapy projektu Ecocity Malešice developerské společnosti JRD. V rámci druhé etapy přibudou v projektu do konce roku 2015 další tři domy. Celkem tak Ecocity nabídne nové bydlení ve 110 bytových jednotkách, všechny v energeticky pasivním standardu.
Pasivní standard znamená nízkou spotřebu energií, optimální vlhkost, stálou teplotu a čerstvý vzduch bez manuálního větrání okny. Vše obstará automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Kvalitu jednotlivých bytů pak zaručí také standardy základního značkového vybavení: např. španělské obklady a chromové vodovodní baterie, rekuperační systém pro výměnu vzduchu nebo dřevěné podlahy a dřevěná okna s izolačními trojskly. Obyvatelé nových bytů ocení také úsporné světelné zdroje v celém domě.
K bydlení v Ecocity Malešice patří i zeleň a prostor pro trávení volného času. Proto areál mezi domy zaplní parková zeleň se vzrostlými stromy vypěstovanými ve vlastní lesní školce JRD a vybavení pro volnočasové aktivity dětí i dospělých. Kromě klasického dětského hřiště tu bude například tubusová skluzavka nebo kopec, na kterém mohou děti v zimě sáňkovat, cyklostezky nebo hřiště pro cvrnkání kuliček.
tisková zpráva