Projekty

Brno vybralo zhotovitele atletické haly v univerzitním kampusu

Brněnští radní vybrali sdružení firem, které za 649 miliónů korun postaví atletickou halu v univerzitním kampusu. Novinářům to řekl primátorův náměstek Richard Mrázek. Halu pro 2000 lidí postaví sdružení firem Imos Brno, Hochtief CZ a Sport Construction. Hala by měla být hotova v roce 2021.

„Vybraná společnost má 35 měsíců na dokončení stavby, a to včetně vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Na samotnou stavbu se počítá s 19 měsíci,“ uvedl Mrázek. Na nákladech se budou podílet město, stát i kraj.

U atletické haly je to poprvé, kdy Brno hledalo zhotovitele podle podmínek takzvané Žluté knihy. Znamená to, že vítěz výběrového řízení zpracovává všechny stupně projektové dokumentace a halu i postaví. Objekt bude mít jedno patro pod zemí a dvě nad zemí. Část hlediště bude mobilní, aby se dal prostor využít pro jiné účely.

Brno vybralo zhotovitele atletické haly v univerzitním kampusu

Brno se už v minulosti zavázalo ke stavbě haly v memorandu, které kromě něj podepsaly Masarykova univerzita a Český atletický svaz. Zastupitelstvo loni i přes výtky opozice schválilo směnu pozemků se soukromým vlastníkem, od kterého Brno získalo pozemek pro stavbu haly. Kromě atletů ji bude využívat sousední Masarykova univerzita. Sloužit bude i pro vědecko-výzkumnou činnost s cílem zefektivnit tréninkový proces atletů. Vedení města uvádí, že krytá hala na atletiku na jihu Moravy chybí, a proto musejí atleti především na podzim a v zimě využívat k tréninku různé tělocvičny, případně odcházejí do Prahy.

zpráva ČTK
zdroj foto www.brno.cz