Projekty

Beroun vypíše soutěž na realizační firmu pro rekonstrukci venkovního bazénu

Město Beroun má stavební povolení k rekonstrukci venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti a vypíše soutěž na stavební firmu. Práce by měly začít 1. září po skončení letošní koupací sezony, řekl ČTK místostarosta Michal Mišina.

„V rozpočtu máme vyčleněno 29 miliónů korun na první etapu, která zahrnuje vytvoření nové bazénové vany, pořízení technologií, nových ploch kolem bazénu a vybudování brouzdaliště pro děti. Měla by tam být i příprava pro tobogány, které přijdou na řadu v druhé etapě,“ uvedl Mišina.

V další části, která vyjde na osm až devět miliónů korun, se kromě tobogánů počítá s výsadbou zeleně a vytvořením hřiště s vodními prvky pro děti. Třetí etapa má obnášet celkovou rekonstrukci objektu, kde je zázemí pro plavce. „Rádi bychom tam vybudovali wellness centrum, ale zatím je to hudba budoucnosti. Zvážíme, zda budeme investorem my jako město, nebo to bude nějaká firma, která to pak bude provozovat,“ dodal Mišina.

Bazén se stavěl v 70. letech minulého století a otevřen byl v roce 1980. V roce 2002 do něj město jednorázově investovalo čtyři milióny korun, v letech 2003 až 2007 vynaložilo dalších 2,7 miliónu korun na částečnou výměnu rozvodů a obkladů. V roce 2015 nechala radnice u bazénu za milión korun vyměnit pískové filtry. Nedávno byly také vyměněny dlaždice, vymalováno a investovalo se do nezbytné údržby. V sezoně areál navštíví kolem 10 000 lidí, podle radnice by to mohlo být více.

zpráva ČTK