Projekty

ANTRACIT rozšiřuje své působení a aktivity v Česku a na Slovensku. Do funkce ředitelky byla nově jmenována Zuzana Bajgarová

Mezinárodní developerská skupina ANTRACIT posiluje svoji pozici na trhu. V souvislosti s plánovaným růstem rozšiřuje projektový tým a mění organizační strukturu. Na pozici ředitelky pro Českou republiku a Slovensko nastupuje Zuzana Bajgarová. Skupina ANTRACIT realizuje rezidenční, komerční a průmyslové projekty například v Ostravě, Žilině, Plzni nebo v Prešově.

Ve střednědobém horizontu skupina ANTRACIT plánuje výrazný rozvoj svých developerských projektů nejen v České republice, ale i na Slovensku. „Růst celé developerské skupiny má podpořit právě jmenování nové ředitelky, dalších projektových odborníků z oblasti developmentu a úprava organizační struktury,“ uvádí Jan Hasík, jednatel mezinárodní developerské skupiny ANTRACIT a předseda představenstva stavební skupiny HSF System, a dodává: „Zuzana Bajgarová přináší do skupiny mimo dlouholetých zkušeností a odborných kompetencí, také velké pracovní nasazení a schopnost řídit velké mezinárodní projekty od začátku až do konce.“

Foto: ANTRACIT, Zuzana Bajgarová a Jan Hasík

Skupina ANTRACIT nedávno dokončila projekt ANTRACIT PorubkaPoint v Ostravě, ve kterém je dlouhodobým nájemcem největší a nejmodernější boulderingové centrum v Moravskoslezském kraji s názvem HANGAR. V atraktivní lokalitě Považský Chlmec v Žilině probíhá projekt ANTRACIT Spot Žilina – výstavba objektu pro gymnastickou a parkourovou akademii s plánovaným otevřením na začátku roku 2024. „Oba projekty jsou příkladem komplexní developerské činnosti skupiny ANTRACIT a zajímavostí na nich je skutečnost, že původně průmyslové objekty poskytují kvalitní a dlouhodobé zázemí klientům z oblasti služeb, stejně jako jejich vlastní klubovou základnu, a také atraktivní sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Právě individuální přístup k potřebám klientů a pestrost portfolia jsou prvky, na kterých chceme nadále ANTRACIT stavět a rozšiřovat jej zatím na území Česka a Slovenska,“ říká Zuzana Bajgarová, ředitelka mezinárodní developerské skupiny ANTRACIT pro Českou republiku a Slovensko.

Polyfunkční dům VÁCLAV a boulderingové centrum v Moravskoslezském kraji s názvem HANGAR

Pestrost portfolia dokládají i další projekty, které ANTRACIT připravuje. V České republice pokračuje v přípravě projektu Polyfunkční dům VÁCLAV v samotném centru Ostravy, který nabídne prémiové kancelářské prostory, bytové a komerční jednotky. Projekt ANTRACIT Livia se zaměřuje na výstavbu rodinných domů – inteligentních dřevostaveb s integrovanou fotovoltaikou a řídicím systémem. V Plzni a Ústí nad Labem ANTRACIT revitalizuje brownfieldy na moderní podnikatelské zázemí.

ANTRACIT Spot Žilina

Na Slovensku v lokalitě ANTRACIT Prešov připravený záměr nabízí skladové haly, showroomy nebo prodejny a v současnosti probíhají jednání s potenciálními zájemci. Pro další projekt ANTRACIT Senec se dokončuje dokumentace pro stupeň EIA a územní řízení. 

„Společně s developerskými týmy v Česku a na Slovensku budeme také pokračovat v rozvíjení udržitelných, digitálních a inovativních řešení v souladu s principy ESG ve všech našich současných i plánovaných projektech,“ doplňuje Zuzana Bajgarová.