Projekty

Administrativní budova Roztyly Plaza, Praha 

Okraje hotových stropních desek zajištěny proti pádu z výšky ochrannými mřížemi PROKIT 

Podpora a spolupráce zaručují úspěch projektu 

Nezávisle na rozsahu projektu a jeho náročnosti přispívá projektové řešení bednění a lešení významně k hospodárnosti realizace. Proto je výhodné, když se do týmu od samého počátku začlení také technická podpora stavby. 

Administrativní budova Roztyly Plaza vyrůstá v lokalitě pražských Roztyl přímo u stejnojmenné stanice metra linky C podle projektu studia Aulík Fišer architekti. Developerem je společnost Passerinvest Group. Elegantní budova nabídne 21 700 m2 moderních kancelářských prostor v sedmi nadzemních podlažích, z nichž poslední je ustupující, 1600 m2 obchodních ploch v přízemí, střešní terasu, moderní kantýnu s kavárnou a 330 parkovacích míst v suterénu. Pro veřejnost zde vznikne parkoviště P+R se zhruba stovkou míst. 

Pro podepření větších světlých výšek byly zvoleny podpěrné věže ST 100 a pro lokální podepření nesamonosných částí byly nasazeny vysokopevnostní podpěry PERI UP Flex HD 

Hrubá stavba byla zahájena v lednu loňského roku a její dokončení je plánováno na prosinec 2023. Důvodem, proč byla realizační firmou GEMO, a. s., Olomouc oslovena společnost PERI, byly nejen výborné zkušenosti z předchozí spolupráce, ale i výhody, které firma nabízí oproti konkurenci, blízkost skladu a v neposlední řadě i technická, obchodní a logistická podpora zákazníka, která je pro PERI samozřejmostí. 

Mezi další důležité požadavky projektu patřily i efektivní využití nájemního materiálu bednění a lešení, rychlost výstavby a vytvoření prostor s viditelnými plochami betonu se zvýšenou pohledovostí PB2 za použití standardního bednění. 

Šestipodlažní budova je ve východní části půdorysu navýšena do sedmého podlaží

Firma PERI navrhla pro bednění stěn systém rámového bednění TRIO, který se správně zvolenou bednicí deskou umožňuje dosažení povrchu betonu s kvalitou odpovídající PB2. 

Stavba obsahovala kromě jiného také velké množství kruhových sloupů, které mají v nižších podlažích tvar V. Zde byl nasazen systém ocelového kruhového bednění SRS v některých místech s dřevěnými zárodky a v případě zdvojených sloupů ve tvaru V se systémem bednění TRIO a ramenátovými vložkami. 

Prostorové lešení PERI UP Flex pro montáž ocelové konstrukce zastřešení atria

Pro část konstrukce s vysokými stropy bylo zvoleno – vzhledem k jednoduché montáži a demontáži – podepření věžemi ST 100 s výškou 6 m a pro dočasné podepření nesamonosných částí stropů podpěry s vysokou únosností PERI UP Flex HD. 

Na stavbu bylo dodáno také 2000 m2 nosníkového stropního bednění MULTIFLEX s plnostěnnými nosníky VT 20, které bylo podepřeno stojkami PEP Ergo. 

Bezpečnost v jednotlivých dokončených podlažích zajistilo nasazení bezpečnostního systému pro dočasnou ochranu před pádem z výšky PROKIT. 

Pro bezproblémový průběh výstavby byla velmi přínosná podpora a pravidelná účast technika PERI na stavbě a okamžitá pomoc při řešení jakýchkoli změn a vznikajících problémů. 

Polovina formy pro výrobu kruhových sloupů ve tvaru V a výsledný vzhled betonového sloupu 

Řešení PERI 

● Návrh bednění stěn rámovým bedněním TRIO pro dosažení povrchu betonu s kvalitou odpovídající PB2 opatřeným správně zvolenou bednicí deskou.
● Kruhové sloupy bedněny systémeocelového kruhového bednění SRS v některých místech s dřevěnými zárodky a v případě zdvojených sloupů ve tvaru V se systémem TRIO a ramenátovými vložkami.
● Podepření stropního bednění do výšky 6m věžemi ST 100 a pro dočasné podepření nesamonosných částí stropů podpěrami s vysokou únosností PERI UP Flex HD.

Pro kruhové sloupy bylo zvoleno ocelové kruhové bednění SRS, které umožňuje dokonalý vzhled betonu 

Použitý systém PERI 

● Rámové bednění TRIO 
● Nosníkové stropní bednění MULTIFLEX 
● Kruhové sloupové bednění SRS 
● Podpěrná věž ST 100 
● Vysokopevnostní podpěry PERI UP Flex HD 

Výhody pro zákazníka 

● Dodání všech systémů jedním dodavatelem dle požadavků projektu 
● Zajištění bezpečnosti ve všech fázích projektu nasazením bezpečnostního systému pro dočasnou ochranu před pádem z výšky 
● Podpora a pravidelná účast technika PERI na stavbě a okamžitá pomoc při řešení jakýchkoli změn a vznikajících problémů

www.peri.cz 
Podle podkladů společnosti PERI