Přednášky, exkurze

Přednáškový cyklus s názvem Kra/jiná

DS Landscape Architects Maike van Stiphout + Fred Booy /NL
Název: Pohledem zvířat aneb kdo je naším zákazníkem?
KDY: čtvrtek 7/3 2024 19.30
KDE:Kino Světozor – Vodičkova 791, Praha 1

První březnová přednáška o architektuře s názvem Pohledem zvířat aneb kdo je naším zákazníkem? bude patřit dvojici architektů z NizozemskaDS Landscape Architects, která se věnuje biodiverzitě a práci s vodou v krajině. Ve společné přednášce se představí zakladatelka kanceláře, krajinářská architektka Maike van Stiphout a krajinářský architekt a specialista na výsadbu ve městech Fred Booy.

Vedoucí kanceláře Maike van Stiphout je krajinářskou architektkou s bohatou praxí v oblasti architektury a tvorby veřejných prostorů a plánování větších celků. Její návrhy jsou založeny na ohledu k přírodě, jsou v souladu s udržitelným rozvojem, ale i kulturním dědictvím. Věnuje se osvětě v navrhování a ve spolupráci s architektem Matthiasem Lehnerem založila webovou platformu nextcity.nl, která se věnuje rozvoji a sdílení znalostí prostřednictvím výzkumu, praxe a vysokoškolské výuky. V roce 2019 byla publikována jejich první kniha, příručka pro architekty o navrhování s ohledem na přírodu „First Guide to Nature Inclusive Building.

Fred Booy je specialistou na pěstování rostlin, klíčení a kultivaci nejrůznějších druhů, které pěstuje ve školce v městě Boskoop. Vypěstované rostliny následně využívá ve své práci s ateliérem DS Landscape Architects. Zaměřuje se na tři hlavní pilíře: biodiverzitu, odolnost druhů a inovace.

www.kruh.info