Přednášky, exkurze

Diskuse Nedostupnost bydlení v Česku – čí je to problém?

9. 4. 2024, 19:00
Facebook událost

Galerie VI PER Vás zve na diskusi Nedostupnost bydlení v Česku, která je doprovodným programem výstavy Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem.

Jaká je současná situace s nedostupností bydlení v Česku? A máme sociální bydlení? Co to je Housing First a najdeme tento přístup v Česku? Proč vznikla Platforma pro sociální bydlení, jaké jsou její současné aktivity a co je cílem iniciativy Za bydlení? O těchto a dalších otázkách budeme debatovat s Barborou Bírovou, ředitelkou Platformy pro sociální bydlení, a Davidem Valouchem, poradcem pro Housing First a ukončování bezdomovectví.

Barbora Bírová je ředitelkou Platformy pro sociální bydlení a spoluautorkou publikace „Systémové řešení bytové nouze rodin a jednotlivců na úrovni obcí. Náměty a doporučení pro města a obce s vysokou mírou bytové nouze“, která slouží jako praktický průvodce pro úřednice*ky a politiky*čky k nastavování systému snižování bytové nouze na obci. Dlouhodobě se věnuje tématu systémového ukončování bezdomovectví.

David Valouch je poradce pro ukončování bezdomovectví a poradce Housing First. Dlouhodobě se věnuje rozvoji modelu Housing First v Česku a pomáhá týmům s realizací projektů.