Přednášky, exkurze

Cyklus přednášek o architektuře

Milí příznivci architektury,

zveme Vás na druhou událost podzimního cyklu přednášek o architektuře, začátkem listopadu vystoupí v Praze významný britský architekt Tom Emerson a také na poslední prosincovou přednášku, na které vystoupí Jürg Conzett, švýcarský specialista na návrhy atypických lávek a mostů.

KDY: čtvrtek 2/11 2023 19.30

KDE: Kino Světozor – Vodičkova 791, Praha 2

Listopadová přednáška o architektuře britského architekta a pedagoga Toma Emersona (*1970) se bude věnovat využívání starých budov a materiálů. 

Tom Emerson (*1970) založil v roce 2001 společně se Stephanie Macdonaldovou v Londýně ateliér 6a architects, který se hned od počátku stal jednou z nejuznávanějších kanceláří v Británii. Ve svých návrzích se zabývají znovuvyužíváním již existujících prvků či toho, co je zrovna po ruce. Jsou autory několika londýnských galerií současného umění i privátních staveb např. Stromový dům nebo dvě novostavby ateliérů a studií v oblasti Design District v Londýně. Tom Emerson od roku 2010 vyučuje na prestižní univerzitě ETH v Curychu a společně se studenty realizuje modely velikosti pavilonů, na nichž si zkoušejí jak konstrukční možnosti materiálů, tak prostorové vlastnosti svých návrhů. Podle jejich návrhu vznikl například Pavilion of Reflection (2016), objemná a prostorová dřevěná struktura na jezeře v Curychu.

Přednáška proběhne v  angličtině

Vstupenky na přednášku v prodeji ZDE!