Personálie

VELUX má novou generální ředitelku pro Českou republiku a Slovensko

Generální ředitelkou společnosti VELUX pro Českou republiku a Slovensko se stala Dagmar Plevačová (44). Vystřídala Madse Kann-Rasmussena. Dánský výrobce a lídr trhu střešních oken a doplňků tímto poprvé ve své 25leté historii má ženu ve vedení české a slovenské pobočky.

Dagmar PlevačováPlevačová není v oboru stavebnictví nováčkem, již v minulosti působila na vedoucích pozicích u výrobce sanitární techniky Grohe. Vedla také tým Schwarzkopf Professional – divizi společnosti Henkel zaměřenou na profesionální vlasovou kosmetiku. Plevačová chce ve své nové pozici posílit vnímání důležitosti čerstvého vzduchu a denního světla. Řešením je podle ní modernizace v přístupu k plánování a řešení jak novostaveb, tak rekonstrukce stávajících bytů a domů.

Dagmar Plevačová ve své nové roli vede tým 60 zaměstnanců VELUX pro Českou republiku a Slovensko. „Na firmě VELUX se mi líbilo, že není pouhým výrobcem střešních oken. VELUX – to jsou inovátoři, kteří mění vnitřní prostory domů a bytů na zdravé a prosluněné prostředí. Nejde tedy jen o řemeslnou dokonalost, ale především o poskytování řešení zdravého bydlení v interiérech,“ vysvětluje nová generální ředitelka.

Dagmar Plevačová je vdaná, mezi její záliby patří procházky se psem a dobré jídlo a pití.

tisková zpráva