Personálie

Roman Blažíček se stal prezidentem Evropské asociace výrobců keramických obkladů a dlažeb

Jednatel společnosti Lasselsberger Roman Blažíček byl na valné hromadě Evropské asociace výrobců keramických obkladů a dlažeb CET (European Ceramic Tile Manufacturers’ Federation) zvolen na tříleté období jejím prezidentem. Díky svým zkušenostem a pozici, kterou získal v CET, bude moci podporovat vývoj a další perspektivy rozvoje keramického průmyslu v Evropě. CET zastupuje evropský keramický průmysl a je členem širšího uskupení dalších odvětví výroby keramiky Cerame-Unie. Jejím posláním je zajistit, aby hlas tohoto dynamického a inovativního průmyslu byl slyšet na úrovni EU.

Roman Blažíček se stal prezidentem Evropské asociace výrobců keramických obkladů a dlažebCerame-Unie je strukturovaná do devíti asociací, keramické obklady a dlažby jsou jednou z nich. Mezi další patří cihly a střešní krytiny, porcelán, sanitární keramika, žáruvzdorné materiály, potrubí, technická keramika, smalt, hlíny. Členové unie jsou zástupci národních keramických asociací a společností celé Evropy, kteří vzájemně efektivně spolupracují a hledají řešení problémů ovlivňujících keramický průmysl v Evropě. Keramická výroba vytváří 200 000 přímých pracovních míst, má tradici 150 let, 30 % produkce exportuje mimo EU, energie se podílí na více než 30 % nákladů.

„Evropský průmysl bude čelit v nejbližších 10 letech velkým výzvám. Ztráta konkurenceschopnosti může postihnout celou řadu energeticky intenzivních odvětví, nevyjímaje výrobu keramiky. K mým hlavním prioritám v čele CET budou patřit témata, jako jsou životní prostředí, klima a jeho změny, energie, výzkum a inovace, férový obchod jak v Evropě, tak i ve světě. Pro naše odvětví musíme najít řešení, která nás zachrání před ztrátou konkurenceschopnosti na domácích i zahraničních trzích. Hrozí nám totiž, že v extrémním případě regulatorní přístup EU může vést k totální záhubě. Politika klimatických změn a důsledky jejího naplňování jsou obrovskou hrozbou. Musíme hledat v dialogu s evropskými politiky taková řešení, která umožní nejen naše přežití, ale i další rozvoj. Není mi lhostejný osud naší firmy, keramického oboru, který má v Česku pevné a hluboké kořeny. Dostal jsem důvěru i od tak silných asociací, jako jsou italská nebo španělská. To mě motivuje pracovat pro toto odvětví na evropské úrovni. Díky mé pozici prezidenta evropské asociace CET bude náš hlas silnější…,“ konstatuje Roman Blažíček.

tisková zpráva