Personálie

Novým předsedou ČKA je Josef Panna

Představenstvo České komory architektů (ČKA) si na svém zasedání 15. 5. 2012 zvolilo nového předsedu této profesní organizace. Stal se jím architekt Josef Panna. Na Valné hromadě ČKA byli 21. dubna 2012 zvoleni noví členové všech samosprávních orgánů ČKA. Z nich jsou v těchto dnech voleni předsedové a místopředsedové představenstva ČKA, dozorčí rady ČKA a Stavovského soudu ČKA.
Josef PannaJosef Panna (*1967) vystudoval Fakultu architektury VUT v Brně. Praxi absolvoval v ateliérech Ranný Architects a SIAL architekti a inženýři. V roce 1996 založil vlastní ateliér – nyní PXP GROUP. Je autorem řady projektů, studií i soutěžních návrhů (např. 1. cena za rekonstrukci Dolního náměstí v Opavě, 1. cena v soutěži na Kongresové centrum Rajec).
Z významnějších projektů můžeme uvést obytné soubory v Liberci, Poděbradech, Žilině či Banské Bystrici, Český rozhlas v Pardubicích a rekonstrukci objektu sv. Anežky České v Pardubicích.
Členem České komory architektů se Josef Panna stal v roce 1996. V předchozím období pracoval v dozorčí radě ČKA (v letech 2010-2011 jako její předseda), na Valné hromadě ČKA 2012 v dubnu letošního roku byl zvolen do představenstva. Ve funkci předsedy České komory architektů bude Josef Panna působit do příštích voleb v květnu roku 2013.
 
Složení jednotlivých orgánů ČKA
Dozorčí rada ČKA:
Předseda: Ing. arch. Pavel Rada; 1. místopředseda: Ing. arch. Jana Kaštánková; 2. místopředseda: doc. Ing. arch. Zdeněk Jiran
 
Stavovský soud ČKA:
Předseda: Ing. arch. Václav Šebek; místopředseda: Ing. arch. Jan Kozel
 
Představenstvo ČKA:
Předseda: Ing. arch. Josef Panna; místopředsedové budou zvoleni na příštím zasedání
tisková zpráva