Konference, semináře

Pozvánka do Volyně na mezinárodní seminář Dřevostavby

Vyšší odborná škola Volyně zve na XIX. ročník mezinárodního odborného semináře na téma DŘEVOSTAVBY, tentokrát s podtituly: stavební systém budoucnosti; dřevo, surovina moderního člověka; ekologie, úspory energií, suchá výstavba. Koná se 1. a 2. dubna 2015 v areálu VOŠ a SPŠ Volyně, začátek v 8 h.

Seminář je určen pro projektanty, architekty, investory, výrobce a širokou odbornou veřejnost a je zařazen mezi akreditované vzdělávací programy pro členy ČKAIT. Přednášet budou odborníci z Kanady, Finska, Německa, Velké Británie, Rakouska, Slovenska, Švýcarska a České republiky. Simultánní překlad pro účastníky z ČR bude zajištěn.

Tematické okruhy:
– Dřevo, jeho vlastnosti a ochrana,
– Materiály a polotovary používané pro dřevostavby,
– Vícepodlažní dřevostavby,
– Rekonstrukce dřevěných staveb,
– Úspory energií, vytápění, ekologické aspekty,
– Požární ochrana při realizaci dřevostaveb.

Bližší informace k semináři podají Ing. František Volmut nebo Ing. František Řáha na telefonním čísle 383 457 025 nebo 383 372 257. On-line přihlášku najdete ZDE. Oficiální pozvánku a program si můžete stáhnout z webu školy zde.

V letošním roce mají všichni účastníci semináře Dřevostavby možnost bezplatně navštívit souběžně pořádanou konferenci zaměřenou na využití obnovitelných zdrojů a šetrného zacházení se zdroji energií pro oblast stavebnictví a zpracování dřeva. VOŠ Volyně ve spolupráci Technickou vysokou školou (THU) Deggendorf připravila projekt vzdělávacího střediska v této oblasti (v suterénu školy) a jeho slavnostní otevření proběhne 1. dubna v 10.30 h. Po oba dny budou vystupovat přední odborníci z bavorské vysoké školy s přednáškami, semináři a workshopy zaměřenými na regionální energetické strategie, energetické projekty ve veřejných budovách a přestavby na pasivní domy.

wd